Üdvözöljük a Menta Ortopédiai Egészségközpont daganatsebészeti oldalán!

Ezen az oldalon a mozgásszervi jó-, és rosszindulatú csonttumorok (csontrák, csontdaganatok), lágyrész daganatok tüneteiről, kivizsgálásáról és sebészeti kezeléséről olvashat részletesen. Ezen elváltozások kivizsgálása és kezelése esetében az idő kulcsfontosságú! Amennyiben Önnél, gyermekénél vagy felnőtt családtagjánál szokatlan elváltozást vagy fájdalmat észleltek, javasolt ortopéd specialista felkeresése, a tünetek mielőbbi szakszerű kivizsgálása, és szükség esetén a kezelés megkezdése.

Milyen tünetei vannak a jó-, és rosszindulatú csontdaganatoknak?

A csonttumorok (csontrák, csontdaganat) tünetei

A “csontrák”, csonttumor tünete elsősorban a tartós, sérülés nélküli, akár nyugalomban is jelentkező ízületi, vagy végtagi fájdalom, ezért ezek esetén mindenképpen javasolt ortopéd specialista felkeresése, aki célzott kivizsgálást fog végezni! A manuális vizsgálat és a panaszok alapján röntgen vizsgálatot fog javasolni, mivel ezzel az estek jelentős részében már felismerhető az esetleges daganatos megbetegedés. Amennyiben továbbra is fennáll a csonttumor (csontrák) lehetősége, további gyorsan elvégzett képalkotó vizsgálatok (CT, MR, izotóp) után a beteg további kezelését célszerű mozgásszervi daganatsebészetben jártas kezelőorvos által folytatni.

Fájdalom

A csontrák, csonttumorok jellemző tünete a fájdalom, mely kezdetben rendszerint enyhe formában, illetve átmeneti jelleggel jelentkezik, az idő előrehaladtával azonban erősebbé és tartósabbá válik. A fájdalom tipikusan az érintett csontnak megfelelően lép fel. Előfordulhat, hogy a fájdalomra – ellentétben más típusú, például sérülésekhez vagy túlerőltetéshez társuló fájdalmakkal – a pihentetés, nyugalomba helyezés nem hoz enyhülést, sőt a fájdalom éppen az éjszakai órákban erősödik fel.

Duzzanat

A csontrák tünete a duzzanat is lehet, mely mindig az érintett csont felett jelentkezik. Egyes csontok esetében ez nem szembetűnő, de különösen a bőrfelszínhez közel elhelyezkedő csontok esetében már korán felkeltheti a csontrák gyanúját.

Mozgási nehezítettség, mozgáskorlátozottság

A csontdaganatok a fájdalom és a környező szövetekre gyakorolt nyomás révén is akadályozhatják a mozgást, de leginkább az ízületek a közelében kialakult elváltozások, deformációk jelenthetnek akadályt a normális mozgás számára.

Nyomási tünetek

A csontdaganat fokozatosan növekedve egyre nagyobb nyomást gyakorolhat a környező anatómiai képletekre. Az érintettség típusától függően ez megmutatkozhat többek között fájdalomban, zsibbadásban vagy izomgyengeségben, ha idegek kerülnek nyomás alá, míg az erek összenyomatása vérellátási zavarra utaló tüneteket, végtagi duzzanatot okozhat.

Patológiás törések

Az mindenki számára közismert, hogy nagy erőbehatásra – például közlekedési balesetek vagy elesések során – a csontok eltörhetnek. A daganatos elváltozások azonban olyan módon változtatják meg a csont normális szerkezetét, hogy annak teherbírása és ellenálló képessége jelentős mértékben meggyengülhet. Ennek következtében a csont az elváltozás helyén már viszonylag kis trauma következtében is eltörhet. Ebben az esetben patológiás törésről beszélünk, melynek gyanúja mindig fel kell, hogy merüljön, ha viszonylag enyhe sérülés kapcsán, vagy akár anélkül, minimális terhelésre csonttörés következik be. Ilyenkor megfelelő kivizsgálással kell tisztázni, hogy a kis erőbehatásra létrejött törés hátterében nem bújik-e meg valamilyen kóros elváltozás.

Csontrák, csontdaganatok egyéb tünetei

A csontrák lokalizációjának megfelelő helyi tüneteken túl általános tünetek is jelentkezhetnek, például állandó fáradtságérzés, rossz közérzet, étvágytalanság, fogyás és/vagy éjszakai verejtékezés.

A csontrák diagnosztizálása három fő pilléren, a megfelelő szakorvosi vizsgálaton, a célzott képalkotó eljárásokon és a szövettani vizsgálaton nyugszik. Végleges diagnózist csak a pontos kórtörténetnek, valamint a daganat helyének, radiológiai képének és szövettani jellegzetességeinek ismeretében lehet kialakítani, ezért kiemelten fontos, hogy tünetek, panaszok esetén mielőbb megfelelő ortopéd specialistához forduljon!

Csonttumorok fajtái

Jóindulatú csonttumorok:

  • enchondroma
  • osteochondroma
  • osteoid osteoma
  • chondroblastoma
  • csontciszták
  • nem osszifikáló csontfibroma ( NOF)

Köztes csonttumor*:

  • óriássejtes csonttumor

*Köztes csonttumor, ami bár jóindulatú, de gyors növekedése miatt mielőbbi kezelést igényel.

Rosszindulatú csonttumor:

  • osteosarcoma
  • Ewing sarcoma
  • chondrosarcoma

Milyen tünetei vannak a jó-, és rosszindulatú lágyrész daganatoknak?

A mozgásszervi lágyrésztumorok tünetei

Hazánkban több száz műtét történik évente végtagi lágyrésztumorok miatt. Ide sorolhatók az összes kisebb-nagyobb jóindulatú lágyrész elváltozások, zsírdaganatok (lipomák), fibromák, de a rosszindulatú, mélyebben fekvő, akár nagy méretet is gyorsan elérő izom-, ideg-, egyéb kötőszöveti eredetű szarkómák is. Kezelésükben a legfontosabb a mielőbbi diagnosztizálás, a leggyorsabb, legideálisabb kezelési terv felállítása.
.

A „golflabda-szabály” szerint minden 4 cm-nél nagyobb, panaszt okozó, növekedést mutató lágyrész képletet rosszindulatú daganatként kell kezelni, amíg be nem bizonyítható, hogy ártalmatlan.

Sajnos ez sokszor nem teljesül és a páciensek már jóval nagyobb méretű elváltozásokkal kerülnek orvoshoz, vagy az első műtétet nem előzi meg megfelelő kivizsgálás, ezért a daganat nem megfelelően kerül eltávolításra. Mind a késlekedés, mind az elégtelen ellátás súlyos, akár végzetes következményekkel járhat. A diagnózisban MR vizsgálat, valamint szövettani mintavétel (aspirációs cytológia, core-biopsia, feltárásos biopsia) segít. Kezelésük leggyakrabban műtéti ellátást jelent, ezt sugárkezeléssel, gyógyszeres kezeléssel lehet kiegészíteni.

Mozgásszervi lágyrésztumorok fajtái

Jóindulatú lágyrész daganatok:

  • lipoma
  • fibroma
  • neurofibroma/ Schwannoma
  • myxoma
  • haemangioma

Köztes lágyrész daganatok:

  • Pigmentált villonodularis synovitis ( PVNS, óriássejtes ínhüvelytumor)
  • fasciitis nodularis (desmoid)
  • Myositis ossificans

Rosszindulatú lágyrész daganatok:

  • liposarcoma
  • synovialis sarcoma
  • pleomorph sarcoma
  • rhabdomyosarcoma
  • Malignus ideghüvely tumor (MPNST)
  • Leiomyosarcoma

Ne veszítsen időt, kerüljön mielőbb megfelelő szakemberhez!

Ha Önnek, vagy gyermekének gyanús tünetei vannak (nem múló csontfájdalom, fájdalmas duzzanat karban, lábban, stb.), forduljon bizalommal klinikai hátterű ortopéd daganatokkal foglalkozó specialistáinkhoz: Dr. Perlaky Tamás ortopéd sebészhez és Dr. Maysam ortopéd sebészhez, akik kivételes tapasztalattal rendelkeznek a tünetek megfelelő kivizsgálásában, és a jó- és rosszindulatú csont- és lágyrésztumorok szakszerű ellátásában. Az elkötelezett szakmai hozzáállásuknak, kiemelkedő tudásuknak és empatikus hozzáállásuknak köszönhetően Ön, vagy családtagja a legjobb kezekben lesz!

Ismerje meg mozgásszervi daganatspecialista csapatunkat!

Dr. Perlaky Tamás ortopéd sebész, térd- és csípőspecialista - Menta Egészségközpont

Dr. Perlaky Tamás

Ortopéd sebész, egyetemi tanársegéd (térd-, csípőspecialista és mozgásszervi daganatsebész)

A Menta Ortopédiai Egészségközpont egyik alapító ortopéd sebésze, aki 2009 óta dolgozik ortopéd-traumatológus sebészként a Semmelweis Egyetem Ortopéd Klinikáján és a Semmelweis Egyetem magánklinikáján.
Az egyik fő speciális szakterülete a mozgásszervi csont-, és lágyrésztumorok sebészeti kezelése. A műtétek során előrehaladott stádiumú tumoros betegeknél is nagy számban végez végtagmegtartó műtéteket speciális technikákkal, melyek során a kiterjedt csont, vagy lágyrészhiányokat nagyméretű tumorprotézisekkel pótolják. Dr. Perlaky Tamás végezte az első, sikeres hazai végtagmegtartó medenceműtétet, melyre rosszindulatú csontdaganat miatt került sor a Semmelweis Egyetemen.
Gyermekeknél gyakran alkalmaz biológiai rekonstrukciós eljárásokat, csontátültetést, donorcsont beültetést.
Másik szakterülete az általános ortopédia, ezen belül az elsődleges csípő- és térdprotézis beültetés, illetve ilyen műtétek elsődleges szövődményeinek ellátása, protézis cserék. A tumorsebészetben szerezett gyakorlat nagy segítség a különleges kihívást jelentő protézis cseréknél, szeptikus revízióknál, ahol gyakran kiterjedt csonthiányt kell pótolni.
A Semmelweis Egyetemen részt vesz magyar, angol és német orvostanhallgatók, rezidensek képzésében is.

Dr. Maysam ortopéd sebész

Dr. Maysam

Ortopéd sebész (térd-, csípő-, lábspecialista és mozgásszervi daganatsebész)

1985-ben született Iránban, 2003 óta él Magyarországon, ahol 2009-ben a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán (angol nyelvű képzés) szerezte orvosi diplomáját, majd önkéntes segítőként dolgozott az SE Ortopédiai Klinikán, ahol 2016-ban Ortopédiai és Traumatológiai szakvizsgát szerzett.
Szakterülete minden, ami csont-, vagy lágyrész-daganatokkal, áttétekkel kapcsolatos műtét felnőtteknél és gyermekeknél egyaránt: csonttumorok (csontdaganat), lágyrész-tumorok, csontáttét (metastasis), csont tumorok műtéti kezelése, csontpótlás, biológiai rekonstrukció, tumorprotézis beültetés, végtagmegtartó műtéti beavatkozások, jóindulatú lágyrésztumorok (lipoma, zsírcsomó, fibroma, stb.), jóindulatú csont elváltozások ellátása.
Másik szakterülete az általános ortopédia; kiemelten foglalkozik csípő-, térd-, gerinc- és lábfájdalmakkal. Tapasztalt ortopéd sebészként konzervatív (gyógyszer, gyógytorna, stb.), vagy szükség esetén műtéti kezeléssel (minimál invazív módszerrel), valamint a csípő- és térdprotézis beültetéssel tud segíteni magyar, angol és perzsa nyelven beszélő pácienseinek.

Dr. Szabó Ádám onkológus

Dr. Szabó Ádám

onkológus, mozgásszervi daganatok

Dr. Szabó Ádám 2018-ban szerezte meg általános orvosi diplomáját a neves Semmelweis Egyetemen. 2018 óta dolgozik az Észak-Pesti Centrumkórház (Honvédkórház) onkológiai osztályán, ahol széleskörű tapasztalatokat szerzett onkológia területen, kiemelten a rosszindulatú elsődleges csont- és lágyrészdaganatok kivizsgálásában és gyógyszeres kezelésében.
Onkoteam tagjaként évek óta együtt dolgozik az SE Ortopédiai Klinika mozgásszervi daganatsebészeivel. Ez a szoros együttműködés lehetővé teszi számára, hogy a legfrissebb kutatások és kezelési módszerek birtokában legyen a mozgásszervi daganatok területén.

Sárkány Péter gyógytornász

Sárkány Péter

Gyógytornász

Gyógytornász diplomáját 2020-ban szerezte a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Karán, majd ezt követően tanulmányait a Semmelweis Egyetem okleveles fizioterapeuta mesterképzési szakán folytatta. Diplomája megszerzését követően geriátriai (öregkorú) betegek ellátásával kezdett foglalkozni. 2022 januárja óta a Semmelweis Egyetem Ortopédiai Klinikáján dolgozik, elsősorban csont- és lágyrésztumoros betegek ellátásával és posztoperatív rehabilitációjával foglalkozik.

Időpont foglalás

Foglaljon egyszerűen, gyorsan időpontot mozgásszervi daganatsebészeinkhez!

Menta Ortopédiai Egészségközpont elérhetőségei, árak

Cím: 1126 Budapest, Brassai Sámuel u. 16.
Nyitvatartás: 09:00-20:00
Telefonon: +36 70 504 9576  (Amennyiben nem sikerül telefonon elérni rendelőnket, később visszahívjuk Önt!)

Szakorvosi vizsgálatok díját itt találja >>

Pácienseink írták a Menta Egészségközpontról

Hogyan történik a jó-, és rosszindulatú csont-, és lágyrész tumorok kivizsgálása?

Amennyiben felmerül valamilyen jó-, vagy rosszindulatú elváltozás Önnél vagy gyermekénél, specialistáink célzott kivizsgálást végeznek, melynek lépései:

  1. KÓRELŐZMÉNY FELVÉTELE (anamnézis)
    Ortopéd specialistánk a korábbi mozgásszervi panaszok és betegségek feltérképezésére (műtét, törés, rándulás, ízületi gyulladás stb.), valamint a jelen panaszaira, életmódjára fog rákérdezni.
  2. FUNKCIONÁLIS VIZSGÁLAT
    Ezt követően manuális vizsgálatot fog végezni, mely a tartás-, és járás vizsgálatát, ízületi tengelyeltéréseket – mellkas, gerinc és az ízületek alaki vizsgálata, gerinc funkcionális vizsgálatát, kis-, és nagyízületek (váll, könyök, csípő, térd, boka) mozgásterjedelmének és deformitásainak vizsgálatát tartalmazza.
  3. KÉPALKOTÓ VIZSGÁLATOK
    Orvosa célzott röntgen, UH (ultrahang), CT, MR vizsgálatra fogják küldeni, melyre igény esetén rendelőnkben páciens-koordinátoraink segítségével időpontot is foglalhat.
  4. KIEGÉSZÍTŐ VIZSGÁLATOK, pl. csontbiopszia
    A csontbiopszai olyan feltétlenül szükséges diagnosztikus beavatkozás, melynek során a kérdéses elváltozásból mintát vesznek szövettani feldolgozás céljából. A biopszia patológiai eredménye alapján igazolható a daganat szövettani típusát, mikroszkopikus és molekuláris jellemzői.
    Csonttumorok esetén a mintavétel műtéti körülmények között, érzéstelenítésben történik (narkózis vagy gerincérzéstelenítés), lágyrésztumorok esetén inkább kisebb megterheléssel járó ambuláns vékonytűs, vagy vastagtűs mintavételt részesítik előnyben, melyre időveszteség nélkül, akár magánellátás keretében is van lehetőség.
  5. LABORDIAGNOSZTIKA
    Kiegészítő laborvizsgálatokra is szükség lehet (gyulladásos, autoimmun-, egyéb kórképek, stb.), műtéti előkészítés esetén további laborvizsgálatok.
  6. EGYÉNRE SZABOTT KEZELÉSI TERV ÖSSZEÁLLÍTÁSA
    Az elkészült képalkotó és szövettani vizsgálatok segítségével ortopéd daganatspecialistáink felállítják a diagnózist. Rosszindulatú elváltozás esetén a további kezelésekről az onkoteam tagjaival (onkológus, sugárterapeuta bevonásával) együttesen tesznek javaslatot az egyénre szabott kezelési tervre, a sebészeti beavatkozás pontos jellegére és időzítésére egyaránt.
Lágyrész daganatok, csontrák, csont tumorok kivizsgálása, kezelése

Az idő kulcsfontosságú a gyanús csont-, és lágyrésztumorok kivizsgálása esetén!

A csontrák diagnosztizálása három fő pilléren, a megfelelő szakorvosi vizsgálaton, a célzott képalkotó eljárásokon és a szövettani vizsgálaton nyugszik. Végleges diagnózist csak a pontos kórtörténetnek, valamint a daganat helyének, radiológiai képének és szövettani jellegzetességeinek ismeretében lehet kialakítani, ezért kiemelten fontos, hogy tünetek, panaszok esetén mielőbb megfelelő ortopéd specialistához forduljon!

Hogyan történik a jó-, és rosszindulatú csont-, és lágyrész tumorok sebészeti kezelése?

Az elsődleges rosszindulatú csonttumorok (csontdaganat, csontrák) szerencsére nem túl gyakran fordulnak elő, azonban a páciensek nagy része gyermek, fiatal felnőtt, ezek a daganatok (Oszteoszarkóma, Ewing szarkóma, kondoszarkóma) előfordulása 8-25 éves kor között a leggyakoribb.

Korábban ezek az elváltozások igen nagy arányban halálosak voltak, azonban az elmúlt évtizedek fejlesztéseinek hála, sikerült hatásos kemoterápiás kezeléseket kidolgozni és a csonttumorok sebészi kezelése is jelentős fejlődésen ment keresztül, továbbra is a terápia elengedhetetlen része maradt.

A végtagmegtartó sebészet szintén rengeteget fejlődött, mára jóval kevesebbszer kell amputációt végezni, jellemzően protézissel, vagy csontbeültetéssel pótolható a tumorral eltávolított beteg csontszakasz, vagy ízület. Mostanra szinte bármelyik ízületünk, vagy nagyobb csontunk pótolható művi implantátummal, melyek hosszútávon is kiváló funkciót biztosítanak a betegek számára, lehetővé téve a normál életvitel mellett akár túrázást, sportolást is.

Gyermekek esetében a biológiai rekonstrukciós megoldásokat részesítik előnyben, amikor a hiányzó csontszakaszt idegen, csontbankból, vagy donortól származó csontgrafttal pótolják. Ez a módszer ideális esetben akár teljes életre szóló, további műtéteket nem igénylő megoldás lehet.

Csontdaganat és lágyrésztumor specialista

A műtéti ellátás legfontosabb eleme a tumor minél radikálisabb eltávolítása és lehetőségek szerint a legjobb végtagi funkciót, életminőséget biztosító rekonstrukciós megoldás, a lehető legrövidebb időn belül!

A gyógytorna helye és szerepe csont-, és lágyrésztumorral küzdő páciensek rehabilitációjában

A daganatos betegek esetén alkalmazott mozgásterápia a betegség bármely stádiumában létjogosultsággal rendelkezik. A gyógytorna javallatáról a páciens kezelőorvosa és a gyógytornász közösen dönt. A döntés meghozatala során az alábbi szempontok kerülnek figyelembe vételre:

  • a beteg aktuális állapota,
  • a betegség jellege és stádiuma,
  • a felmerülő onkológiai beavatkozások,
  • egyéb társbetegségek,
  • esetlegesen előforduló mozgást akadályozó tényezők.

Minderre azért van szükség, hogy a gyógytornász által felállított mozgásterápiás terv a lehető legnagyobb mértékben legyen egyénre szabott, mindemellett reális célkitűzésekkel rendelkezzen.

Mozgásterápia a lentebb felsorolt esetekben végezhető:

  • a diagnózisalkotást követően megelőző célzattal,
  • az esetleges megelőző, illetve azt követő időszakban,
  • kemoterápia, sugárterápia, fájdalomcsillapítás idején,
  • palliatív kezelés részeként.

A daganatos betegeknél alkalmazott gyógytorna pozitív hatást gyakorol a beteg testi-lelki jóllétére, életminőségére, valamint hangulatára.

Keresse bizalommal Sárkány Péter gyógytornászunkat, aki nagy tapasztalatokkal rendelkezik daganatos betegek rehabilitációjában!

Másodvéleményre van szüksége?

Lényeges, hogy a második orvosi szakvélemény nem kiváltság, hanem a beteg egyik alapvető joga az állami és a magánellátásban egyaránt. S bár sokan attól tartanak, hogy az orvos megsértődik, ha a beteg második véleményt igényel, ugyanakkor az Ön érdekei azt kívánják, hogy az egészségügyi állapota minél alaposabban ki legyen vizsgálva, és megfelelő mennyiségű és minőségű információ birtokában tudjon az Ön egyéni állapotára vonatkozó legjobb kezelés mellett dönteni.

Miben tud segíteni a másodvélemény?

  • Megerősíti a diagnózist!
  • Megbizonyosodhat arról, szükséges-e az adott műtét, vagy más típusú beavatkozásra is van-e lehetősége!
  • Felteheti azon kérdéseit is, melyet esetleg az első orvosánál nem tett fel!
  • Megtudhatja mire érdemes figyelni az Ön esetében a műtét előtt, vagy akár a műtét utáni rehabilitációban ahhoz, hogy a leggyorsabb legyen a gyógyulás!
  • Segíthet abban, hogy milyen vizsgálatok szükségesek a műtét előtt és az Ön esetében hány napon belül lehet elvégezni a műtétet – akár magánkórházban is!
Másodvélemény Dr. Perlaky Tamás csontdaganat és lágyrésztumor specialista ortopéd sebésztől

Amennyiben szüksége van ortopéd specialista másodvéleményére (csontrák, csontdaganat, lágyrésztumor kezelésével kapcsolatban), keresse bizalommal klinikai hátterű ortopéd daganatspecialistáinkat, akik nagy tapasztalattal rendelkeznek mozgásszervi daganatok (jó- és rosszindulatú csontrák és lágyrésztumor) sebészeti kezelésében és empátiával fognak kérdéseire válaszolni!

Magánklinikai háttér - várakozás, időveszteség nélkül

A Menta Ortopédiai Egészségközpont magánklinikai partnerei:

  • Semmelweis Egészségügyi Kft., mely a Semmelweis Egyetem Ortopédiai Klinikájával együttműködve nyújt privát egészségügyi ellátást magyar és határon túli pácienseknek egyaránt.
  • Wáberer Medical Centerben lehetőség van ambuláns, egynapos vagy többnapos sebészet keretén belüli műtétekre. Műtőik a legmodernebb technológiával vannak felszerelve. Csont-, és lágyrésztumor műtéteiket Dr. Perlaky Tamás mozgásszervi daganatsebész végzi.

Amennyiben magán-finanszírozott műtéttel kapcsolatban szeretne érdeklődni, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot telefonon a +36 70 504 9576  számon, vagy az alábbi formon keresztül!

Csontrák, csontumorok, lágyrésztumorok műtéti kezelése Csontrák, csontumorok, lágyrésztumorok műtéti kezelése magánfinanszírozott ellátásban

Milyen sebészeti beavatkozásokat végeznek ortopéd specialistáink?

Mozgásszervi onkológiai sebészeti beavatkozások
  • Elsődleges csontdaganatok kezelése: szövettani mintavétel, csont reszekciók, ciszták kezelése, csontátültetés, tumor protézis, biológiai rekonstrukció
  • Másodlagos csonttumor (csontáttét) kezelése: törésveszélyes állapotok kezelése, életminőség javító műtétek

Ortopéd onkológiai problémák: Csonttumorok (csontrák), lágyrésztumorok, csontáttét, csontdaganat, csonttumor műtéti kezelése, csontpótlás, biológiai rekonstrukció, tumorprotézis, végtagmegtartás, rosszindulatú lágyrésztumorok, lipoma, zsírdaganat, zsírcsomó, fibroma, mozgásszervi daganatok, áttétes csontdaganat, metastasis.

Dr. Perlaky Tamás a csontrákról beszélt a Család-Barát magazinban (2021. 03.23.)

A Menta Ortopédiai Egészségközpontról

A mozgásszervi betegségekben szenvedő páciensek életminőségét, gyógyulását nagyban meghatározza az orvos-beteg együttműködése, valamint hogy mikor kerül sor a megfelelő diagnosztizálásra és a gyógyulásukhoz szükséges műtéti beavatkozásra.

A Menta Egészségközpontban célunk, hogy ezt a várakozási időt – mozgásszervi daganatok kivizsgálása és kezelése esetén – minél inkább lecsökkenthessük, ezáltal magas színvonalú ellátást kaphasson jelentősen rövidebb időn belül, illetve, hogy a korábbi leletei áttanulmányozása és a manuális vizsgálat mellett elegendő idő jusson kérdéseinek megválaszolására, és – lehetőség szerint – élethelyzetéhez és igényeihez mérten együttesen alakítsuk kezelését és rehabilitációját.” – Dr. Perlaky Tamás mozgásszervi daganatsebész, a Menta Ortopédiai Egészségközpont társ-alapítója.

IDŐPONT FOGLALÁS

Ne várjon tovább! Foglaljon időpontot ortopédia daganat sebész specialistáinkhoz!

Telefon: +36 70 504 9576

Figyelem!
Az oldalon található információk nem helyettesítik a szakorvossal történő konzultációt! Egyénre szabott kezelési javaslatért, kérjük forduljon szakorvosainkhoz!

Az oldalt írta, lektorálta: Dr. Perlaky Tamás ortopéd daganatsebész specialista
Lezárás dátuma: 2023. október 1.
Frissítve: 2024. március 24.