Üdvözöljük a Menta Ortopédiai Egészségközpontban!

Budapesti ortopédiai magánrendelésünkön – az Ortopéd Klinika szakorvosaiként, kiválóan képzett gyógytornászainkkal azon dolgozunk, hogy a különböző mozgásszervi betegségek miatt kialakult akut és krónikus fájdalmai mielőbb megszűnjenek és Ön mielőbb visszatérhessen a fájdalommentes életbe és élvezhesse a korlátok nélküli mozgás és a sport adta örömöket.

Dr. Perlaky Tamás és Dr. Skaliczki Gábor
Menta Egészségközpont alapító szakorvosai

Felnőtt ortopédiai magánrendelés Budapest - Menta Ortopédiai Egészségközpontban

Menta Ortopédiai Egészségközpont

Cím: 1126 Budapest, Brassai Sámuel u. 16. (Mom Park mellett)
Telefon: +36 70 504 9576

Milyen ortopédiai problémák esetén tudunk segíteni Önnek?

Szakorvosaink az ortopédia közel teljes spektrumát magas színvonalon művelik, így betegeink az ahhoz legjobban értő specialistához fordulhatnak veleszületett és szerzett mozgásszervi panaszaikkal. Külön szakember foglalkozik a gyermekkori ortopédiai betegségekkel, a váll-, a csípő-, a térd-, és kézpanaszokkal, valamint a mozgásszervi daganatokkal, és a kéz betegségeivel. Pácienseink rövid várakozási idővel tudnak időpontot foglalni szakorvosainkhoz, gyógytornászainkhoz.

A Menta Egészségközpont ortopéd szakorvosai

A Mentában klinikai hátterű, empatikus szakorvosok segítségével lehetősége nyílik a modern kor komplex mozgásszervi kivizsgálására, ellátására, várakozás és időveszteség nélkül.

Csípőproblémák diagnosztizálása és kezelése

Csípőpanaszok kezelése

A csípőízületi elváltozások kezelésében manapság egyre kevesebb számban történnek korrekciós műtétek felnőttkorban. A hangsúly az elmúlt években határozottan a protézis beültetések felé tolódott el, mivel a modern, izomkímélő műtéti technika, a hosszú életű implantátumok kiváló életminőséget, teljes értékű, fájdalommentes mindennapokat tudnak biztosítani. A megfelelő technikával beültetett implantátumokkal a sportok jelentős része (pl.: tenisz, úszás, kerékpározás, túrázás, stb.) is újra elérhetővé válik, és a korszerű technikának köszönhetően (fájdalomcsillapítás, sebészi feltárás, rehabilitáció, stb.) betegeink gyorsan lábra állnak és a műtétet követően, pár napon belül teljesen önállóan képesek ellátni magukat.

Leggyakoribb csípőproblémák: csípőkopás, csípőficam, csípőszalag szakadás, csípőprotézis.

Csípőproblémák műtéti kezelése: csípőprotézis beültetés, illetve csípőprotézis csere (cementes csípőprotézis, cement nélküli csípőprotézis).

.

Térdproblémák diagnosztizálása és kezelése

Térdpanaszok kezelése

A térd az egyik legsérülékenyebb nagyízületünk, így gyakoriak az akut, sportolással, futással, tenisszel, síeléssel összefüggő sérülések, de ugyancsak gyakran találkozunk krónikus fájdalommal, túlterheléses szindrómákkal. A panaszokat rendszerint a meniszkuszok (gyűrűporc), a keresztszalagok vagy a porcfelszínek sérülése okozza. A sérülések és túlterhelésből adódó panaszok megfelelő iránymutatással, gyógytornával megelőzhetőek, elkerülhetőek, azonban a már kialakult strukturális sérülések (porc-, szalagszakadások, porcfelszíni károsodások) rendszerint műtéti ellátást igényelnek. Leggyakoribbak a tükrözéses, artroszkópos térdműtétek, melyek során kis metszésből, az ízület teljes feltárása nélkül, úgynevezett minimál invazív technikával lehet a meniszkusz-, szalag- és porcproblémák jelentős részét orvosolni. Késői esetben, az ízületi porcfelszínek teljes kopása esetén válhat szükségessé térdprotézis beültetése, ami nagyobb megterheléssel jár. Azonban az utóbbi évek technikai fejlődésének, a modern, izomkímélő műtéti technikának és a korszerű fájdalomcsillapításnak, valamint rehabilitációnak köszönhetően mára jelentősen rövidebb gyógyulási idővel biztosítanak a protézis műtétek kiváló funkcionális eredményt és panaszmentességet.

Leggyakoribb térdproblémák: térdsérülések, térd elakadás, fájdalmas térd, duzzadt térd, térd deformitások, térdkalács problémák diagnosztizálása és kezelése.

Térdproblémák műtéti kezelése: Meniscus sérülése és műtéte, keresztszalag szakadás kezelése, porcpótlás, térdkopás, porckopás, arthroscopos térdműtétek, térdprotézis beültetés, térdprotézis csere.

Vállsérülések, vállproblémák diagnosztizálása és kezelése

Néhány speciális esettől eltekintve minden vállműtétet artroszkópos módszerrel végzünk, így ezzel a minimál invazív technikával operáljuk a rotátorköpeny szakadást, ütközéses szindrómát, befagyott vállat, vállízületi ficamok után szükséges stabilizáló műtéteket vagy a biceps ínon végzett műtéteket. A külföldi tanulmányaink során megszerzett tudást és tapasztalatot felhasználva végzünk speciális izomátültetéseket nem rekonstruálható rotátorköpeny szakadásoknál, valamint csontbeültetést olyan vállficamok után, ahol csonthiány alakult ki. Ízületi kopás esetén rendszeresen ültetünk be anatómiás, és a rotátorköpeny hiánya esetén alkalmazandó, úgynevezett reverz vállprotézist. Mindkét protézis típusnál a legmodernebb, cementnélküli, egyedi tervezést is lehetővé tevő implantátumokat is használunk.

Leggyakoribb vállműtétek, melyeket magánfinanszírozott ellátásban is igénybe vehet a Menta vállspecialistáival:
  • vállartroszkópia
  • artroszkópos rotátorköpeny rekonstrukció
  • artroszkópos dekompresszió ütközéses szindróma (impingement szindróma) esetén
  • artroszkópos tokbemetszés befagyott váll esetén
  • artroszkópos stabilizálás vállficam után
  • artroszkópos bicepsz ín rekonstrukció
  • artroszkópos kulcscsontműtétek
  • izomátültetések
  • csontátültetés ficamok után kialakult csonthiányok esetén
  • anatómiás vállprotézis beültetés
  • reverz vállprotézis beültetés
Ortopéd magánrendelés az ország legjobb vállspecialistáival

Gerinc és egyéb mozgásszervi problémák diagnosztizálása és kezelése

A mozgásszegény életmód, a sok irodai, ülőmunka, vagy akár a fokozott fizikai megterhelés hamar gerincproblémákhoz vezet. Hazánkban igen gyakoriak a nyaki és az alsó ágyéki gerincszakasz megbetegedései, derékfájás. Ennek az oka a legtöbb esetben a porckorongok kiboltosulása, sérve, vagy a csigolyák közti kisízületek túlterhelése, kopása. Az ehhez társuló fájdalmak megfelelő kivizsgálást követően konzervatívan is igen eredményesen kezelhetőek (gyógytorna, fizikoterápia, manuálterápia), illetve a panaszok elkerüléséhez, megelőzéséhez szükséges óvintézkedéseket a betegek is könnyen elsajátíthatják. Ortopédiai Egészségközpontunkban mind a felnőttkori degeneratív, mind a gyermekkori, veleszületett gerinc betegségeket, gerincdeformitásokat (scoliosis, Scheuermann betegség, hanyagtartás, kyphosis, stb.) sikeresen kezeljük.

Leggyakoribb gerinc- és egyéb mozgásszervi problémák:
  • derékfájás,
  • hátfájdalom,
  • gerincferdülés,
  • gerincsérv,
  • lúdtalp,
  • nyakfájdalom,
  • sarokfájás,
  • saroksarkantyú,
  • Achilles fájdalom.
Gerincfájdalom, derékfájdalom

Csont,- és lágyrésztumor diagnosztizálása és sebészeti kezelése

Elsődleges rosszindulatú csonttumorok (csontszarkómák) korábban igen nagy arányban halálosak voltak, azonban az elmúlt évtizedek fejlesztéseinek hála, sikerült hatásos kemoterápiás kezeléseket kidolgozni, de a csonttumorok sebészi kezelése is jelentős változáson ment keresztül és a terápia elengedhetetlen része maradt.

Végtagi lágyrésztumorok is nagy számban fordulnak elő, ide sorolhatók az összes kisebb-nagyobb jóindulatú lágyrész elváltozások, zsírdaganatok (lipomák), fibromák, de a rosszindulatú, mélyebben fekvő, akár nagy méretet is gyorsan elérő izom-, ideg-, egyéb kötőszöveti eredetű szarkómák is. Kezelésükben a legfontosabb a mielőbbi diagnosztizálás, a leggyorsabb, legideálisabb kezelési terv felállítása.

Amennyiben csont- vagy lágyrészdaganat gyanúja merül fel Önnél, forduljon bizalommal egészségközpontunk mozgásszervi daganatokkal foglalkozó szakorvosához, Dr. Perlaky Tamás ortopéd sebészhez  vagy Dr. Maysam ortopéd sebészhez, akik egyedülálló tapasztalattal rendelkeznek a csont,- és lágyrésztumorok felnőttek és gyermekek szakszerű ellátásában.

Mozgásszervi onkológiai sebészeti beavatkozások:

Ortopéd onkológiai problémák: Csonttumorok (csontrák), lágyrésztumorok, csontáttét, csontdaganat, csonttumor műtéti kezelése, csontpótlás, biológiai rekonstrukció, tumorprotézis, végtagmegtartás, rosszindulatú lágyrésztumorok, lipoma, zsírdaganat, zsírcsomó, fibroma, mozgásszervi daganatok, áttétes csontdaganat, metastasis.

  • elsődleges csontdaganatok kezelése: szövettani mintavétel, csont reszekciók, ciszták kezelése, csontátültetés, tumor protézis, biológiai rekonstrukció
  • másodlagos csonttumor (csontáttét) kezelése: törésveszélyes állapotok kezelése, életminőség javító műtétek
Dr. Perlaky Tamás ortopéd sebész, térd- és csípőspecialista - Menta Egészségközpont

Dr. Perlaky Tamás

Ortopéd sebész, egyetemi tanársegéd (térd-, csípőspecialista és mozgásszervi daganatsebész)

Dr. Maysam ortopéd sebész

Dr. Maysam

Ortopéd sebész (térd-, láb-, és csípőspecialista, mozgásszervi daganatsebész)

Budapesti ortopédiai magánrendelés - online bejelentkezés

Foglaljon egyszerűen, gyorsan időpontot szakértő ortopéd specialistáinkhoz!

Időpont foglalás online - akár azonnal vagy rövid várakozási idővel!

Kattintson az Ön által választott napra és ortopéd szakorvos specialistára, majd indítsa el online foglalását!

Az időpont foglalásáról visszaigazoló emailt is küldünk Önnek!

Menta Egészségközpont ortopéd szakorvosainak magánrendelése

Hétfő

Kedd

Szerda

Csütörtök

Péntek

9:00

Dr. Fekete András ortopéd sebész térd-, csípő- és vállspecialista (kéthetente)

10:00

11:00


Dr. Domos Gyula gyermekortopéd orvos

(kéthetente 11:30-15:30 között)

Dr. Skaliczki Gábor ortopéd sebész térd-, csípő- és vállspecialista  (minden héten)

12:00

Dr. Perlaky Tamás ortopéd sebész térd-, csípő- és ortopéd daganatspecialista
(minden héten)

Dr. Szakács Noémi kézsebész szakorvos
(havonta kétszer 12:00-15:00 között)

13:00

14:00

15:00

16:00

Dr. Sallai Imre ortopéd sebész térd-, csípő- és vállspecialista (minden héten)

17:00

18:00

Dr. Nyiri Péter ortopéd sebész

Dr. Maysam ortopéd sebész térd-, csípő- és ortopéd daganatspecialista (minden héten)

19:00

20:00

Mi történik az ortopédiai vizsgálat során?

Azoknál, akik első alkalommal érkeznek a Menta Egészségközpont ortopéd szakorvosaihoz, először alapos állapotfelmérést végzünk, melynek során megismerjük a kórelőzményt, a panaszok eredetét, súlyosságát, majd egy szakszerű fizikális vizsgálat következik és szükség esetén megszervezzük a szükséges kiegészítő teszteket, konzíliumokat, képalkotó vizsgálatokat. Ezt követően pácienseinkkel egyeztetve a különböző kezelési lehetőségeket határozzuk meg. Mivel a gyógyulás meggyőződésünk szerint csak az orvos és betege között lévő bizalomra és harmonikus együttműködésre épülhet, ezért külön hangsúlyt fektetünk arra, hogy betegeinknek mindent alaposan elmagyarázzunk.

Gyakran adunk másodvéleményt is olyan pácienseknek, akiknek a kezelése már elkezdődött máshol, de valamiért további információra, esetleg más jellegű kezelésre van szükségük. Habár ortopéd sebészek vagyunk, fontos tudnia, hogy a gyógyítás gyakran nem jelent sebészeti beavatkozást, sokszor konzervatív, nem műtétes módszerrel is tudunk segíteni.

Milyen kiegészítő vizsgálatokra lehet szükség ortopédiai problémák esetén?

A páciens gondos ortopédiai kivizsgálása során nélkülözhetetlen az alapos betegvizsgálat. A speciális tesztek és műfogások alkalmazásával sok esetben azonnal kimondható a megbízható diagnózis és felállítható a terápiás terv a fájdalom megszüntetésére. Legtöbbször azonban további vizsgálatok lehetnek szükségesek.

Röntgen felvétel szinte mindig szükséges, a vizsgálat könnyen hozzáférhető, olcsó, így nem érdemes mellőzni, sok információt tartalmaz. A páciens máshol készült felvételeket is hozhat magával digitális formában, a szöveges lelet önmagában nem elegendő. MRI képanyagot is kiadnak ilyen formában, azonban ez költségesebb vizsgálat és fontos előre ismerni a keresendő problémát. Bonyolultabb esetben lemaradhat róla a lényeg, ami miatt esetleg meg kell ismételni. Persze egyszerűbb térdfájdalom, vállfájdalom esetén az előre elkészített MR vizsgálat felgyorsítja a diagnosztizálást!

Ritkábban előfordul, hogy különféle laborvizsgálatok szükségesek. Leginkább fertőzés gyanúja, rheumatológiai, vagy autoimmun betegségek esetén lehet döntő jelentősége egy vérvételnek, vagy baktérium tenyésztésnek.

Milyen nem műtétes kezelési lehetőségek vannak egyes ortopédiai problémák esetén?

Felnőtt gyógytorna különböző ortopédiai problémákra

Gerinctorna

A leggyakoribb mozgásszervi panaszok, melyek a tartó- és mozgatószervrendszert érintik, a gerincpanaszok. Minden korosztálynak megvan a saját, az adott életkorhoz társuló gerincbetegsége: gyermekkorban elsősorban a veleszületett gerincfejlődési rendellenességek, és a gerincferdülés (scoliosis) okoznak problémát, felnőttkorban a szerzett túlterheléses panaszok (gerincsérv – discus hernia), valamint az ülőmunkát végzők derék- és nyaktáji fájdalmai gyakoriak, míg idős korban a degeneratív elváltozások és a csontritkulás (osteoporosis) a legjellemzőbbek.

A beteg életkorától és a betegség jellegétől függetlenül, a gyógyítás egyik alappillére a rendszeres, szakszerű gyógytorna. Segítségével a gerincoszlop és a gerinc körüli izmok közötti finom egyensúly helyreállítható, a deformitások kialakulása megelőzhető, vagy a már létrejött eltérések további súlyosbodása lassítható. Növelhető a beszűkült, fájdalmas gerincszakaszok mozgástartománya, ezzel betegeink panaszmentessé, fájdalommentessé tehetőek. Csontritkulás esetén a szakszerű torna – gyógyszeres terápiával kiegészítve – a csigolyatörés megelőzésének, valamint a csontritkulásos fájdalom megszüntetésének a leghatékonyabb módja. A korszerű fizioterápiás elveket követve a megfelelő gyógytorna kiválasztása után (McKenzie, Schroth) a kezelés szükség szerint kiegészíthető elektromos interferencia, TENS, soft laser, illetve ultrahang terápiával is. A Menta Egészségközpontban szakképzett gyógytornászaink mind a felnőtt, mind a gyermekkori gerincbetegségek kezelésében nagy tapasztalattal rendelkeznek. A sikeres kezelés érdekében állapotfelmérést követően egyénre szabott kezelési tervet állítanak fel, és ezt követően kezdik az érintett gerincszakaszt célzottan gyógyítani. Szükség esetén lehetőség van ingyenes ortopédiai szakorvosi tanácsadásra is.

Irodai panaszok

Napjainkban egyre többen dolgoznak irodában, végeznek ülőmunkát, élnek mozgásszegény életet. Sajnos kevés helyen fordítanak figyelmet a munkahely ergonomikus kialakítására, a megfelelő berendezés kiválasztására, a dolgozók pontos üléspozíciójának beállítására, s igen kevés esetben marad alkalom időközönként átmozgatni a végtagokat, nyakunkat, vállunkat, elzsibbadt derekunkat. Tartósan irodai munkát végzők körében (különösen nyáron, légkondicionált helyiségekben) igen nagy gyakorisággal jelentkezik állandó tarkótáji fájdalom, fejfájás, vállövi panasz, zsibbadás, mozgatásra jelentkező csuklófájdalom, valamint hosszú üléshez, terheléshez társuló derékfájdalom. A Menta Egészségközpontban ezen panaszok enyhítésére ajánlunk célzott gyakorlatokat szakképzett gyógytornászaink irányításával.

Csípőtorna

Felmérések szerint a fájdalom leggyakoribb kiváltó oka valamilyen, a csont- és ízületi rendszert érintő elváltozás. Csípőnk –teherviselő ízület révén- különösen gyakran okoz panaszokat. A leggyakoribb elváltozás a csípőízületi kopás (artrózis), mely a 60 év feletti korosztályban a lakosság kétharmadát érinti kisebb-nagyobb mértékben. A mozgásszegény életmód, az ízületek túlterhelése, testsúlyfelesleg, bizonyos gyógyszerek fogyasztása, csípőfejlődési rendellenességek sokszorosára növelik az artrózis kialakulásának esélyét. Kialakulásának megelőzésében, késleltetésében, vagy a már létrejött artrózis kezelésében, a GYÓGYSZERES kezelés és műtéti megoldások mellett a konzervatív kezelés, azon belül a gyógytorna és a fizioterápia képviselik a leghatékonyabb gyógymódokat. Tartós panaszmentesség, állapotjavulás érhető el megfelelően képzett gyógytornász irányításával rendszeresen végzett tornával. Gyógytorna hatására az életminőség jobb lesz, kevesebb gyógyszert kell szedni, az ízületi mozgások javulnak, segédeszköz használata feleslegessé válhat. Az esetlegesen tervezett műtét időpontja sok esetben elhalasztható, a majdan elvégzett műtét után pedig, a megerősített izmoknak és a jobb mozgástartománynak köszönhetően a rehabilitáció gyorsabb, teljesebb. A Menta Egészségközpontban szakképzett gyógytornászaink várják a csípőpanaszokkal rendelkező betegeket.

Térdtorna

A térd az emberi test legösszetettebb ízületei közé tartozik, mely statisztikai adatok szerint a leggyakrabban érintett a mozgásszervi betegségekben. Teherviselő ízület, vagyis minden lépésnél a teljes testsúly nehezedik rá. Egyes elemei igen sérülékenyek, és már egy kis sérülésnek is komoly következményei lehetnek az évek során, hiszen megbomlik az alkotóelemek kényes egyensúlya, ami az ízületi porc károsodásához, korai artrózishoz vezethet. Speciális gyakorlatokkal, az ízület egyéb elemeit nem terhelve az izmok tónusa megőrizhető, térdízületi kopás (artrózis) esetén a megfelelő feszítő izomzat pedig szintén a fájdalom csökkentését segíti visszaállítva az ízület megfelelő mozgástengelyét. Bármely életkorban ajánljuk tornáinkat, legyen szó sportrehabilitációról, sérülést követő, erősítő gyakorlatokról, műtétre előkészítésről, vagy abból felépülésről, esetleg éppen az adott betegség közvetlen kezeléséről.

Válltorna

A vállízület egy rendkívül összetett, bonyolult működésű ízület, mely igazából nem kizárólag a felkarcsont és a lapocka közötti ízesülést jelenti, hanem funkcionális szempontból ide tartozik a kulcscsont és a lapocka, a kulcscsont és a szegycsont, a lapocka és a mellkasfal, de akár még a vállcsúcs és a rotátorköpeny közötti anatómiai tér is. Fontos tudni, hogy a vállízület, amellett, hogy a legnagyobb mozgástartományt biztosítja, igen nagy terhet is visel. Kevéssé ismert tény, hogy a kar vízszintes oldalra emelésekor a vállízületben körülbelül 80 kg-os erő ébred, így elképzelhető, hogy akár egy könnyűnek gondolt teher megemelésekor is milyen hatalmas erők ébrednek a vállunkban. Míg korábban sok vállbetegség egyet jelentett a tartós fájdalommal, mára a műtéti és konzervatív terápia fejlődésének köszönhetően számos módszer áll rendelkezésünkre, hogy segítsünk a vállpanaszokon.
Szakképzett gyógytornászaink az Ortopédiai Klinika vállosztályának évtizedes tapasztalatai birtokában az országban egyedülálló hozzáértéssel kezelik a vállbetegeket, akik így gyakran a műtéti beavatkozást is el tudják kerülni.

Műtéti lehetőség - akár várakozás nélkül is!

Pácienseink műtéti ellátását (ortopéd sebészet) – a jelenleg érvényes törvényi szabályozásnak megfelelően – minimális várakozási idővel (4-6 hét), modern, szakmailag kiemelkedő színvonalú, kulturált magánkórházi környezetben tudjuk elvégezni.

Magánműtéti lehetőségekről érdeklődjön telefonon, egyeztessen szakorvosainkkal!

Menta Egészségközpont - mozgásszervi magánrendelő elérhetőségei

Menta Egészségközpont
1126 Budapest, Brassai Sámuel u. 16.
Telefonon: +36 70 504 9576

Amennyiben nem sikerül telefonon elérni rendelőnket később visszahívjuk Önt!

Szakorvosi vizsgálatok díját itt találja!

Online időpontfoglaláshoz kattintson ide

Pácienseink mondták rólunk

Ortopéd orvos magánrendelés - Menta Egészségközpont - online bejelentkezés

Foglaljon egyszerűen, gyorsan időpontot váll-, térd-, és csípőspecialista ortopédusaihoz!