Dr. Áts Katalin reumatológus magánrendelése

Reumatológus főorvos

Üdvözlöm!

Amennyiben gerinc-, és ízületi fájdalommal, vagy egyéb – nem sérülésből származó – mozgásszervi problémával, krónikus megbetegedéssel küzd, keressen bizalommal. Reumatológiai magánrendelésemen a mozgásszervi betegségek teljes körű szakvizsgálatával, diagnosztikájával, az aktuális irányelveknek megfelelő szakmai háttérrel és széles körű tapasztalattal segítem pácienseim mielőbbi gyógyulását.

Forduljon bizalommal hozzám az alábbi panaszok, tünetek esetén:

  • gerincpanaszok (nyak-, hát-, derékfájdalom)
  • ízületi, ín- és izomfájdalmak
  • ízületi gyulladások, kopások
  • autoimmun eredetű mozgásszervi betegségek (Bechterew-kór, rheumatoid arthritis: sokízületi gyulladás, psoriasis, pikkelysömör okozta ízületi betegségek, stb.)
  • köszvény okozta ízületi panaszok
  • csontritkulás esetén

Reumatológiai magánrendelésemen szeptembertől rövid várakozási idővel, nyugodt környezetben várom pácienseimet 18 éves kortól a Menta Egészségközpontban!

Időpont foglalás reumatológiai magánrendelésemre

Időpontot foglalhat telefonon hétköznap 9:00-18:00 között a +36 70 504 9576 számon, vagy online ide kattintva! (Amennyiben nem tudja elérni rendelőnket, kollégáink visszahívják Önt!)

Online bejelentkezés

Foglaljon egyszerűen, gyorsan időpontot Dr. Áts Katalin reumatológus magánrendelésére!

Szakmai bemutatkozás

Orvosi diplomámat a Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karán szereztem 2001-ben. Végzésemet megelőzően, mint tudományos diákkörös, azt követően pedig szakképzésem részeként az Országos Reumatológiai és Fizikoterápiás Intézetben (ORFI) gyarapíthattam tudásom, és itt sajátítottam el a reumatológiai betegellátáshoz szükséges elméleti és gyakorlati ismereteket. A magyar követelméynek megfelelő reumatológia szakvizsga letétele mellett az Európai Reumaellenes Liga (EULAR) 2 éves angol nyelvű szakképzését is elvégeztem.
Az évek során folyamatos továbbképzéseken bővítem tudományos és gyakorlati tudásom. Kifejezetten érdekelnek az újfajta diagnosztikus és terápiás eljárások, amit lehetséges ezekből felhasználok mindennapi munkám során.
Érdeklődési területem az általános reumatológiai kórképek mellett a mozgásszervek ultrahang vizsgálata és az ultrahang vezérelte beavatkozások. 2017-ben hazánkban az elsők között szereztem meg a reumatológiai ultrahang vizsgálati licencet. A reumatológusok mozgásszervi ultrahangos képzéséhez szükséges tanfolyamokon oktatóként vettem részt. A reumatológiai kórképek kezelésének különféle gyógymódjai is érdekelnek, így például a változatos injekciós és kinesio-tape technikák, orvosi lézer kezelés, valamint az MD kollagén terápia.
Mivel fontosnak tartom betegeim lelki támogatását is, 2019-ben elvégeztem a Modern Alkalmazott Pszichológiai Akadémia CBT (kognitív viselkedésterápia) képzését, így terapeutaként is segíteni tudom a hozzám fordulók komplex ellátását.

Fontosnak tartom a kölcsönös bizalmon és empátián alapuló orvos-beteg kapcsolatot. Betegeimet integratív szemlélettel gyógyítom, mely a teljes emberre fókuszál és személyre szabott. Sokoldalú terápiás és életmódbeli tanácsokkal is támogatom kedves pácienseim testi-lelki gyógyulását. Az Ön színvonalas ellátása érdekében a Menta Egészségközpontban elegáns, családias környezetben, jól képzett szakértői csapat segíti munkámat.

Hogyan történik a reumatológiai kivizsgálás?

Reumatológiai szakrendelésünk fő feladata a mozgásszervi panaszok hátterében álló betegség(ek) diagnosztizálása, kezelési terv kidolgozása, illetve a további szükséges kivizsgálási irányok meghatározása, amelyek elvégzésére javaslatot teszünk és partnereket ajánlunk Önnek.

Panaszainak hatékony kezelését szolgálják:

  • a precíz kivizsgálás, mely első alkalommal egy részletes anamnézis (kórtörténet) felvételével és manuális vizsgálattal kezdődik;
  • szükség esetén célzott laboratóriumi-, és képalkotó vizsgálatra (UH, RTG, MR, CT) is szükség lehet, melyet igény esetén leszervezünk Önnek;
  • a diagnózist ezek függvényében egy kontrollvizsgálat során tudom felállítani, és egyúttal kezelési javaslatot is tenni az Ön számára, melyek a következők lehetnek:
    • gyógyszeres kezelések,
    • gyulladáscsökkentő, helyi injekciós kezelések,
    • kinesio-tape kezelés,
    • orvosi kollagén terápia,
    • orvosi lézer kezelés,
    • gyógytorna,
    • fizikoterápiás módszerek

Milyen problémákkal, panaszokkal forduljon Dr. Áts Katalin reumatológushoz?

Túlhasználatból és stresszből eredő helyi lágyrész-szindrómák

A mozgásszervi panaszok kialakulásának egyik leggyakoribb magyarázata valamilyen ismétlődő, túlhajtott mozdulatsor, tartósan rögzült kedvezőtlen tartás vagy állandó feszült készenlét, elhúzódó pszichés labilitás. Mindezek az összetett mozgást végző ízületek (gerinc, váll, könyök, kéz, térd) szalagrendszerében és mozgatóizmaikban fellépő mikrosérülés, szakadás, később zsugorodás okozta fájdalmas mozgászavarban nyilvánulnak meg. Ezek megszüntetésének elsődleges eszköze a megterhelés okának felderítése, ami a mozgások elemzésén és pontos anatómiai tudáson alapszik. A kezelés középpontjában a kiváltó tényezők lehetséges kiküszöbölése, helyi gyógyszeres (tapasz, kenőcs, helyi lazító és gyulladáscsökkentő injekciók) kezelés és egyénre szabott tornagyakorlatok, fizikoterápia állnak. Idült esetekben a túlfeszülést gátló, a testhelyzetet korrigáló gyógyászati segédeszközök használatát is javasoljuk.

Fibromyalgia

Olyan krónikus állapot, mely testszerte jelentkező fájdalmat, fáradtságot és egyéb szerteágazó testi és lelki tüneteket okozhat, melyek hátterében egyéb okokat nem találunk. Súlyosabb esetei, szorongással, depresszióval párosulhatnak. Mai tudásunk szerint főként a fájdalom érzékelésének és idegrendszeri feldolgozásának megváltozása játszhat szerepet kialakulásában. Ennek oka és súlyosbító tényezője valamely elsődlegesen pszichés tényező is lehet: olyan megoldatlan magánéleti probléma, elidegenítő munkakörülmények, teljesítmény hajszolása, túlzott elvárások, amelyek állandó feszültséget tartanak fenn és végül kiégéshez vezetnek. Ennek a láncolatnak a megszakítása és így a gyógyulás is a helyzet felismerésétől, pszichológussal vagy pszichiáterrel való együttműködéstől várható elsősorban. A reumatológus támogatással, a kialakult elváltozások helyi kezelésével tud segíteni.

Degeneratív (kopásos) ízületi betegségek: arthrosis, mechanikus gerincbetegségek

Az idő múlásával az ízületi porc összetevőinek minősége és a ezáltal a porc szerkezete megváltozik, amely folyamatot a túlzott terhelés (túlsúly, sérülések) felgyorsítja. Ezért a „kopásos” ízületi betegség gyakorisága az életkorral és a megterheléssel arányosan növekszik. A megvékonyodott porc miatt a végtagok és a gerinc ízületei, összeköttetései instabillá válnak, a tok, a szalagok és a környező izmok inai felrostozódnak, szakadoznak, az izomzat görcsös lesz, majd hegesedik, zsugorodik. Ezek a másodlagos jelenségek okozzák a betegek fájdalmát és mozgásainak beszűkülését. A nagyízületek (csípő, térd, váll) kopásának előrehaladott vagy csontelhalással járó eseteiben az ízületpótló műtétek (arthroplasztika, protézisműtét) jórészt visszaállítják az ízület eredeti állapotát. Az előrelátó tervezés és felkészülés (prehabilitáció) megalapozza a műtét sikerességét. A tervezett műtétig eltelő időben a folyamat lassítása, a romlás megelőzése, a fájdalom csökkentése, a mozgáskészség megőrzése a reumatológus és gyógytornász munkatársának feladata. A súlycsökkentés, izomerősítés aktív életvitelt kíván. Az izom-, és szalag eredetű fájdalmak helyi – akár injekciós – csillapítása szintén a terápia része. A megnövekedett súrlódású porcfelületek segédanyagokkal való injekciós kiegyenlítése (hyaluronsavas ízületfeltöltés) elfogadott és bizonyítottan kedvező eljárás, mivel gyulladáscsökkentő hatású, akár egy évig is hat, gyorsan csökkenti a fájdalmat, javítja az ízület mozgékonyságát.

Csontritkulás, osteoporosis

Csontozatunk kifejlődése kezdetén a csontépítő folyamatok túlsúlya jellemző, a fejlődés befejeztével az igénybevétel (azaz a fizikai terhelés, a mozgásmennyiség), a táplálkozás (fehérje, kalcium, D-vitamin bevitele, stb.) és az esetleges törések alakítják a csontozatot. Ebben az életszakaszban a csontépítés és bontás is zajlik, de egymást kiegyenlítve, folyamatos átépülés révén biztosítja a megfelelő mennyiségű és minőségű csontot. Az életkorral, vagy a hormonális tényezők megváltozásával (menopauza, férfi klimax, petefészekműtét vagy rákellenes hormongátló kezelés) a csont lebontása válik meghatározóvá, ám számos egyéb betegség is okozhat csontritkulást, ami fokozza a csonttörési kockázatot. A csontritkulás felismerésének és követésének egyik eszköze a csontok ásványanyag tartalmának műszeres mérése (oszteodenzitometria, ODM). Ha az ODM és a speciális laboratóriumi vizsgálat révén csontritkulásra derül fény, egyedileg választott gyógyszeres kezelés mellett igen fontos a beteg további csontritkulásának és a csonttörésének megelőzését, vagy a kialakult betegség romlásának lassítását szolgáló életviteli változtatások és mozgásterápia bevezetése is. A csontritkulás önmagában nem fájdalmas, de a csigolyák csontritkulásos eredetű, fokozatosan vagy akár hirtelen bekövetkező alakváltozásai (beroppanás) következtében a gerinc szalagrendszerében és izomzatában keletkezik fájdalom, amelyet aktuálisan kezelni kell.

Gyulladásos ízületi betegségek

A csigolyák és a végtagok ízületeinek gyulladásait fertőzések, vagy kicsapódó kristályok (például köszvény) keltik, vagy az immunrendszer működészavara következtében jönnek létre. Fő megjelenési formáik szerint egy- egy nagyízületen vagy szomszédos csigolyán hirtelen, hevesen, vagy egyre több ízületre, vagy nagyobb gerincszakaszra terjedve, fokozatosan fejlődnek ki. A fertőzéses, vagy kristály által keltett gyulladásra az előbbi, akut, míg az autoimmun jellegűekre inkább a fokozatos kezdet jellemző. A heveny gyulladások esetén legsürgősebb teendő a fertőzés bizonyítása vagy kizárása. A vérminta laboratóriumi vizsgálata az anyagcsere és immun eredetű gyulladások elkülönítéséhez és a gyulladás hevességének megállapításához ad támpontot. A heveny, különösen a fertőzéses gyulladások gyógyszeres kezelését azonnal meg kell kezdeni, a krónikussá alakuló gerinc- és sokízületi gyulladások kezelését a beteg részletes tájékoztatásával kell megtervezni, és vele közösen dönteni a választandó eljárásokról. A kialakult betegségeknél a folyamatos követés és a mindenkori aktuális jelenségek konkrét ellátása biztosítja legjobban a betegség viszonylag legkedvezőbb kimenetelét. A korszerű gyógyszereléssel és együttműködő életvitellel ma már elérhető a szinte panaszmentes állapot és zavartalan működőképesség. Ez a súlyos gyulladásos betegségekben is reális célkitűzés. A gerinc és az ízületek krónikus gyulladásai (rheumatoid arthritis, arthritis psoriatica, spondylarthritisek, köztük a Bechterew betegség) az úgynevezett betegségmódosító gyógyszerekkel kezelhetők legeredményesebben. A legkorszerűbb, biológiai terápia akár meg is állíthatja a betegséget abban a szakaszában, amikor alkalmazni kezdték. Ezeket alapos kivizsgálás után szabad csak alkalmazni és adásukat folyamatosan felügyelni kell az erre feljogosított centrumokban.

Gerincfájdalom, derékfájdalom kezelése - Dr. Áts Katalin reumatológus magánrendelése Ízületi fájdalmak, gyulladások kézben - Dr. Áts Katalin reumatológus magánrendelése

A Menta Ortopédiai Egészségközpontról

A Menta Egészségközpontban igényes környezetben, tapasztalt szakemberek irányításával teremtünk lehetőséget a komplex ortopédiai és reumatológiai ellátásra; szakszerű kivizsgálásra és szakorvos irányítása mellett végzett gyógytornára, masszázsra, manuálterápiára.

Egyik fő alapelvünk a magas színvonalú, professzionális gyógyítás, melynek során betegeinket panaszaik alapján egyéni terápiás terv szerint kezeljük. Felnőttek és gyermekek számára is készséggel állunk rendelkezésre.

Reumatológiai magánrendelés elérhetőségei, árak

Menta Egészségközpont címe:
1126 Budapest, Brassai Sámuel u. 16. (közvetlenül a Mom Park mellett)
Telefon: +36 70 504 9576

Szakorvosi vizsgálat díja: 32 000 Ft
Kontroll vizsgálat díja: 28 000 Ft

Online bejelentkezés

Foglaljon egyszerűen, gyorsan időpontot Dr. Áts Katalin reumatológushoz!